Ο Πανιώνιος επικράτησε με 4-1 του Γιούχτα στην Κρήτη και ξεκίνησε ιδανικά στην πρεμιέρα της Γ Εθνικής, έχοντας μεγάλους πρωταγωνιστές τους Λιούμη και Γροντή.

Οι κυανέρυθροι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με ανατροπή αφού η Κρητική ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Σφυρογιαννάκη. Ο Πανιώνιος έβγαλε αντίδραση στο παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 24ο λεπτό με γκολ του Λιούμη.

Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 37ο λεπτό ήρθε η ανατροπή με σκόρερ τον Γροντή, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έκανε το 3-1 για τον Πανιώνιο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 47ο λεπτό ο Λιούμης βρήκε ξανά δίχτυα και πέτυχε το 4-1 για την ομάδα του που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Αντίθετα η Παναχαϊκή γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Αχέροντα Καναλακίου και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα στους επτά ομίλους της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος

Θερμαϊκος-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1
Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Νέστος Χρυσούπολης-Αγροτικός Αστέρας 1-1
Αλεξανδρούπολη FC-Εθνικός Σοχού 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός 0-2
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 3-1

2ος όμιλος

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΕ Λευκίμμης 3-0
ΟΦΑΜ-Θύελλα Σαρακηνών 3-2
Ηρακλής Αμπελοκήπων-ΑΕΠ Κοζάνης 0-4
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Αστέρας Καληράχης 0-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Μακεδονικός 0-2
ΦΣ Κοζάνη-Εδεσσαϊκός 0-1

3ος όμιλος

Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Λάρισας 0-0
ΠΟ Ελασσόνας-ΠΟ Φήκης
Ατρόμητος Παλαμά-ΑΟ Υπάτου 1-2
Θησέας Αγριάς-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0
Αταλάντη-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2
Αετός Μακρυχωρίου-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-2

4ος όμιλος

Εθνικός Σκουλικάδου-Αίας Γαστούνης 1-3
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-1
Αναγέννηση Άρτας-Παναιγιάλειος
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Παναχαϊκή 3-1
Αμβρακικός Λουτρού-ΠΑΟ Βάρδας
Ρεπό: Παναγρινιακός

5ος όμιλος

ΑΣ Σαντορίνη 2020-Ερμής Μελιγούς 3-0
ΑΕ Μυκόνου-Ηλιούπολη 3-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Φωστήρας 2-0
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-1
Παναρκαδικός-Άγιος Ιερόθεος 2-0
Ρεπό: Χαραυγιακός

6ος όμιλος

Αίας Σαλαμίνας-ΑΟ Πυλίου Κω 1-1
Πανελευσινιακός-Εθνικός 2-1
Αήττητος Σπάτων-Αστέρας Βάρης 1-2
Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική 0-2
Αιολικός-Κερατσίνι (Δευτέρα 25/10 – 15:00)
Ρεπό: ΑΟ Καραβάς

7ος όμιλος

Αλμυρός Γαζίου-Άγιος Νικόλαος 0-1
Άρης Σούδας-Πόρος 0-0
Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας 2-0
Γιούχτας-Πανιώνιος 1-4
ΠΑΟ Ρουφ-ΑΕ Νεάπολης 2-1

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από

Πηγή: tovima.gr