Συνεχίζονται σε πανελλαδική κλίμακα οι εξορμήσεις από τις Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) με διενέργεια δωρεάν rapid test για όλους τους πολίτες.

Την Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου τα σημεία ελέγχων είναι τα ακόλουθα:

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
Δ. Αιγάλεω, Πνευματικό κέντρο Ι. Ρίτσος, δίπλα στο Κολυμβητήριο του Αιγάλεω, Δημαρχείου & Κουντουριώτου, 09:30-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00.
Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53,10:30-13:30
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 12:00 – 14:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00 – 14:00
Αιτωλοακαρνανία, Γαλατάς Μεσολογγίου, 09:00-11:00
Άνδρος, Γαύριο περιφερειακό ιατρείο, 10:00 – 16:00
Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Άρτα, κέντρο υγείας-ISOBOX, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Γιαννιτσών 3, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Αχαΐα, Ρίο, Πανεπιστήμιο Πατρών Φοιτητική Εστία, 09:00-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας,Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 12:00-15:30
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306,  08:30-15:30
Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08.00-14.00
Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Καλλίκωμο, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Κυλλήνη, Δημαρχείο, 09:00-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία  Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού,  09:00 -15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Γάζι, ISOBOX, Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Αρκαλοχώρι, Εκθεσιακό Κέντρο, 12:00-14:00
Θάσος,  Κέντρο Υγείας  Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, Γ.Ν Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Περιφερειακό Ιατρείο Συβότων, 10:00-14:00
Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
Καβάλα, Νέα Πέραμος, Παλιό Τελωνείο, 12:00 – 15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00 – 14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κεφαλονιά, Αργοστόλι, πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Βαπτιστή, Πολιτιστικός Σύλλογος, 09:00-11:00
Κιλκίς, Χωρύγι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30 – 15:30
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, 09:30- 16:30
Λακωνία, Σκάλα, Δημαρχείο Ευρώτα, 09:00- 15:00
Λακωνία Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία Αγιάς, Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-15:00
Λάρισα, ΚΑΠΗ Γιάννουλη, 08:00-15:30
Λάρισα, Αιγάνη, Περιφερειακό Ιατρείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Αμπελάκια, Περιφερειακό Ιατρείο, 12:30-15:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-15:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λέσβος, πίσω πλευρά δημοτικού θεάτρου, 10:00 – 14:00
Λευκάδα,  ΚΑΠΗ Λευκάδος, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
Λήμνος, Μύρινα, παλαιο θυρωρειο Γ.Ν.Λημνου, Ηφαιστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου,Αναπαύσεως και Καραμπατζάκη, 08:30-14:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Όπισθεν Μεγάρου Χορού(Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 12:30 – 19:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 07:30-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 09:30 – 14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
Πιερία, Αστική Σχολή Κατερίνης, 08:30-15:30
Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, 09:00 – 14:00
Ρόδος, Πλατεία Ηρώων Αρχαγγέλου, Αρχάγγελος, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
Σάμος, Κλειστό Γυμναστήριο Μαραθοκάμπου, 11:00-13:00
Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-14:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-11:00
Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 11:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Ελάτης, 10:30-11:30
Τρίκαλα, Δημαρχείο Πύλης, 08:30-10:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμία-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα Μαρτίνου, Δήμος Λοκρών, 09:30 – 11:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα Μαλεσίνας, Δήμος Λοκρών, 11:30- 13:30
Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, Μελίτη, Κοινοτικό Γραφείο Μελίτης, 09:00 – 14:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,09.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00-15:00
Χαλκιδική, Συκιά, Πνευματικό Κέντρο Συκιάς, 10:00 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Χίου, Πολυτεχνείου 25, 08:30 – 14:30

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από

Πηγή: tovima.gr